गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीतिमाथेमा आयोगको स्वास्थ्य सुधार प्रतिवेदन कार्यान्वयन भइरहेको स्वास्थ्य मन्त्रीको भनाई ।।

माथेमा आयोगको स्वास्थ्य सुधार प्रतिवेदन कार्यान्वयन भइरहेको स्वास्थ्य मन्त्रीको भनाई ।।

August 12, 2015४१३ पटक

२७ साउन, काठमाण्डौ ।।
स्वास्थ्य मन्त्री खगराज अधिकारीले देशको स्वास्थ्य सुधारका लागि विभिन्न काम भइरहेको बताउनुभएको छ । आज आफ्नै मन्त्रालयमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उहाँले त्रिभुवन विश्वविद्यालयका पूर्व उपकुलपति डा. केदारभक्त माथेमा संयोजक रहेको समितिले दिएको नेपालको स्वास्थ्य सुधार प्रतिवेदन कार्यन्वयन भइरहेको जानकारी दिनुभयो । उहाँले माथेमा प्रतिवेदनको केहि पक्ष आर्थिक अभावका कारण पुरा गर्न नसके पनि अधिकांश काम जारी रहेको बताउनुभयो । मन्त्री अधिकारीले आफुले स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधारका लागि सुरु गरेका कामहरु समेत माथेमा प्रतिवेदनमा आएको भन्दै त्यसलाई कार्यान्वयन गर्न मन्त्रालय मातहातका सबै निकायलाई परिचालित गरेको बताउनुभयो ।
यसैबीच, सरकारले देशभर औषधिको अधिकतम खुद्रा मूल्य निर्धारण गरेको छ । औषधि ब्यवस्था विभागले आज पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी ९६ प्रकारका औषधिको मूल्य तोकेको जानकारी दिएको छ । २०३५ सालमा औषधि ऐन आएपछि यो पहिलो पटक मूल्य निर्धारण गरिएको हो । ६ महिनाभित्र देशभरका औषधि पसलहरुलाई मूल्य निर्धाण कार्यान्वयनमा ल्याउन विभागले आग्रह गरेको छ । स्वदेश तथा विदेशमा उत्पादन भएको औषधिको मूल्य समायोजन गरेर बजारमा ल्याउन पनि विभागले आग्रह गरेको छ । कार्यान्वयनमा नल्याए औषधि ऐनको दफा २६ अनुसार कारबाही हुने विभागका महानिर्देशक बालकृष्ण खकुरेलले बताउनुभयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण