गृहपृष्ठ » अार्थिक, कृषि, मुख्य समाचार, विशेषगुल्मीमा गत आर्थिक बर्षमा १२ करोडको राजश्व संकलन ।।

गुल्मीमा गत आर्थिक बर्षमा १२ करोडको राजश्व संकलन ।।

August 5, 2015११४५ पटक

गुल्मी, श्राबण २० गते ।।
गत आर्थिक वर्षमा गुल्मी जिल्लाका सरकारीबाट झण्डै १२ करोड राजस्व संकलन भएको छ ।
कोष तथा लेखा निरक्षक कार्यालय गुल्मीबाट प्राप्त विवरण अनुसार गत आर्थिक वर्षको गत अशाढ मशान्त सम्म यस जिल्लामा कुल ११ करोड ९६ लाख ९६ हजार २ सय ६४ रुपैयाँ राजश्व संकलन भएको छ ।
अघिल्लो आर्थिक वर्षको तुलनामा यो वर्ष संकलन भएको राजश्व साढे १६ लाख भन्दा बढिले बृद्धि भएको र यो बृद्धि सन्तोष जनक रहेको कोष नियन्त्रक दधिराम मरासीनीले बताए । उनका अनुसार अघिल्लो आर्थिक वर्षमा ११ करोड ५३ लाख ५० हजार ९८ रुपैयाँ राजश्व संकलन भएको थियो । त्यस मध्ये ४५ लाख ६८ हजर ६ सय ५६ थियो । तर अहिले वेरुज रकम घटेको छ । यस वर्ष वेरुज रकम जम्मा २८ लाख ४० हजार ६ सय १५ रुपैयाँ रहेको छ ।
यहाँका सरकारी कार्याहरु मध्ये सवै भन्दा बढि राजस्व संकलन कोष तथा लेखा नियन्त्रक कायालयले गरेको छ । उसल कुल ४ करोड ९० लाख ६६ सय ३४ रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको गरेको हो । सो कार्यालयकै हाराहारीमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयले राजस्व संकलन गरेको छ । सो कार्यालयले कुल ४ करोड २९ लाख ३ हजार २ सय रुपैयाँ राजस्व संकलन गरेको छ ।
तेश्रो ठुलो रकम राजस्व संकलन गर्ने कार्यालयमा मालपोत कार्यालय परेको छ । उसले जिल्ला विकास समितिलाई बुझाउने करका अलावा ७४ लाख ९९ हजार राजस्व संकलन गरेको छ । त्यस्तै जिल्ला शिक्षा कार्यालयले ७० लाख ९७ हजार ५ सय ७९ रुपैयाँ राजस्व संकलन गरेको छ । जिल्ला विकास समितिबाट १५ लाख १७ हजार ८ सय २५ रुपैयाँ राजश्व संकलन भएकोछ । जिल्ला ट्राफिक कार्यालयबाट १४ लाख २७ हजार ३ सय राजश्व संकलन भएको छ ।
त्यस्तै तम्घास सिमलटारी सडक परियोजनाले ११ लाख ६७ हजार ६ सय ६९ रुपैयाँ राजश्व बुझाएको छ । जिल्ला अदालतले ११ लाख २३ हजार ८ सय ३५ राजश्व संकलन गरेको छ । नापी कार्यालयबाट ४ लाख ५५ हजार ६ सय ९६ रुपैयाँ राजश्व उठेको छ । त्यस्तै घरेलु तथा साना उद्योग विकास समितिले ४ लाख ४२ हजार १ सय ८ रुपैयाँ राजश्व संकलन गरेको छ । कफी विकास कार्यालयबाट १ लाख ५८ हजार ४ सय ३५ रुपैयाँ राजश्व संकलन भएको छ ।
जिल्ला वन कार्यालयबाट १ लाख ८५ हजार ३ सय १६ रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको छ । जिल्ला कृषि विकास कार्यालयले १ लाख ३८ हजार, ३ सय ९५ रुपैयाँ राजश्व संकलन गरेको छ । जिल्ला पशु सेवा कार्यालयले ८८ हजार ५ सय ४५ रुपैयाँ संकलन भएको छ । खानेपानीे तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालयले ६४ हजार ९ सय रुपैयाँ राजश्व संकलन गरेको छ ।
जिल्ला प्राविधिक कार्यालयबाट ३१ हजार ९ सय ३२ राजस्व संकलन भएको छ । पश्चिमाञ्चल सिंचाई डिभिजन कार्यालय नम्व ४ ले २७ हजार ६ सय २४ , लाख १६ हजार रुपैयाँ संकलन गरेको छ । गुरुगोरख गुल्मबाट १३ हजार ४ सय १५ रुपैयाँ राजश्व अशुली भएको छ ।
जिल्ला आयुर्वे्दिक स्वास्थ्य केन्द्रबाट ७ हजार १ सय ७९ रुपैयाँ राजस्व उठेको छ । जिल्ला अस्पतालबाट ५ हजार , जिल्ला कारागारबाट १ हजार ८ सय रुपैयाँ राजश्व उठेको छ । मदाने संरक्षित वनबाट १ हजार ५ सय राजश्व ठेको छ । सवै भन्दा थोरै जिल्ला भु–संरक्षण कार्यालयबाट जम्मा ९ सय राजश्व संकलन भएको छ । जिल्लाका २९ वटा सरकारी कार्यालयहरु ममध्ये जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालय र जिल्ला प्रहरी कार्यालयबाट भने राजश्व संकलन भएको छैन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण