गृहपृष्ठ » समचारउदयपुर को सदरमुकाम गाइघाट बजारमा प्रहरी को डीएसपी हु भन्दै ठगी गर्ने पक्राउ

उदयपुर को सदरमुकाम गाइघाट बजारमा प्रहरी को डीएसपी हु भन्दै ठगी गर्ने पक्राउ

September 14, 2016२१४ पटक

खेमराज दाहाल

भाद्र २९ बुधबार २०७३

उदयपुर /उदयपुरको सदरमुकाम गाईघाट बजारमा लामो समयदेखि सर्वसाधारण, होटल, पसल र झगडा गर्ने पक्ष विपक्षसँग प्रहरी अधिकृतको हवाला दिदै कमिशन र घुस असुल्दै हिडेको आरोपमा त्रियुगा नगरपालिका–४ स्थित असारीका ४१ वर्षिय धु्रव बस्नेत भन्ने चुडामणि बस्नेतलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

प्रहरीका अनुसार कहि कतै आफुलाई एसपी, डिएसपी बताउँदै बजारमा कमिशन र घुस लिदै हिडेको उजुरीको आधारमा उनलाई पक्राउ गरेको हो । आरोपी बस्नेतलाई आईतबार साँझ गाईघाटस्थित नगर प्रहरी कार्यालयनजिकै रहेको परासर होटलमा एक सेवाग्राहीसँग दलाली गरिरहेका अवस्थामा पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी नरबहादुर केसीले बताए । एसपी केसीका अनुसार जिल्ला प्रहरी कार्यालयका अपराध अनुसन्धान शाखाका असई नरेश कटुवालको टोलीले रंगेहात पक्राउ गरेर उनीमाथि अनुसन्धान थालिएको छ ।

कटुवालका अनुसार बस्नेतको बारेमा पटक पटक सर्वसाधारणले गुनासो गर्ने गरेपछि प्रहरीले उनीमाथि निगरानी राख्न थालेको थियो । दुई महिनादेखि निगरानीमा रहेका उनी मादक पदार्थ सेवन गरी सेवाग्राहीसँग दलाली गर्दै गरेको प्रमाणसहित फेला पारेपछि घट्नास्थलबाटै नियन्त्रणमा लिइएको असई कटुवालले बताए ।बस्नेतमाथि बजारका विभिन्न व्यक्ति, होटल, पसल र सर्वसधारणसँग कतै एसपी हँु, डिएसपी हुँ भनेर अनावश्यक रवाफ दिने गरेको, कतै एसपी र डिएसपीसँग मेरो राम्रो सम्बन्ध छ भन्दै सर्वसाधारणलाई धम्की दिदै हिडेको तथा बिभिन्न काम मिलाईदिन्छु भन्दै कमिशन र घुस माग्ने, रक्सी र मासु खाएको पैसा तिराउने गरेको आरोप छ ।

झैझगडा परेका पक्ष विपक्ष बीच विचौलिया भएर प्रहरीको तर्फबाट पैसा माग्ने, खर्च गराउने, प्रहरीलाई दिनुपर्छ भन्दै मोटो रकम असुल्ने, मिल्न लागेको मुद्धा मिल्न नदिने, सर्वसाधारण र व्यापारीलाई विना कारण दुख दिनेजस्ता आरोप पनि उनीमाथि लागेको प्रहरीले जनाएको छ ।जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी नरबहादुर केसीले प्रहरी अधिकृतको हवाला दिदै बिभिन्न व्यक्तिलाई धम्की दिदै लामो समयदेखि ठगी धन्दामा रहेको खुल्न आएपछि निगरानी राख्ने क्रममा उनी पक्राउ परेको बताए ।

निगरानीभित्र रहेका उनलाई सादा पोशाकका प्रहरीले पिछा गर्दै जाँदा सेवाग्राहीसँग कमिशनबारे दलाली गर्दै गरेको रंगेहात भेटेपछि पक्राउ गरी अनुसन्धान कार्य थालिएको एसपी केसीले बताए । सामान्य चिनजानको सम्बन्धलाई गलत तरिकाले प्रयोग गर्दै सर्वसाधारणलाई ठगेकाले बस्नेतमाथि ठगी मुद्धा चलाउने तयारी भईरहेको प्रहरीको भनाई छ ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण