गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, समचारबाबुआमाले रक्सि खाएर घर छोडेपछि बालबच्चा विचल्लिमा, सहयोगका लागि सबैमा आग्रह

बाबुआमाले रक्सि खाएर घर छोडेपछि बालबच्चा विचल्लिमा, सहयोगका लागि सबैमा आग्रह

October 25, 2016२५४ पटक

विनोद डाँगी रोल्पा

बाबाआमाले रक्सि खाएर घर छोडेर हिडेपछि मिझिङ ९ कोइरालखर्कका एक परिवारका बालबच्चा विचल्लिमा परेका छन ।

2जाडँ रक्सि धेरै खाने र घरका सन्तानालाइ कुनै वास्ता नगर्ने गरेका कोइरालखर्कका ३६ बर्षिय पुर्ख बहादुर सुनार र ३८ बर्षिय आमा रामसरि सुनारले गएको २ महिनादेखि घर छोडेका छन । आफुहरु ग्वाला गएको बेला साझमा फर्किदा आमा र बाबा घरमा नभएको जेठो छोरा सुरज सुनारले बताउनुभयो । आमाबाबाले घर छोडेर हिडेपछि घरमा रहेका ३ सन्तानहरु अहिले छिमेकिको घरमा सरण परेका छन । आफु अहिले कक्षा ६ मा पढ्ढै गरेको र आमाबाबा यसरि गायब भएपछि भाइबहिनि र आफ्नो पेट पाल्न आफुहरु छिमेकि अंकलको घरमा सरण परेको १६ बर्षिय जेठा छोरा सुरज सुनारले सबैलाइ सहयोग गरिदिन आग्रह गर्नुभएको छ । सुनार अहिले छिमेकि अंकल हिमाल सुनारको घरमा बस्दै आएका छन । अंकल हिमालले पनि आफुहरुले खोजिको लागि प्रयास गरिरहेको बताउनुभएको छ । सुनार दम्पति टाढा नगएको र जाडँ रक्सि सेवन गर्दै ठाउँठाउँ डुलिरहेको तर कुन ठाँउमा छन भन्ने आफुहरुलाइ थाहा नभएको उहाँले बताउनुभयो । छोरा सुरजले प्रहरिमा आफु बुझ्न गएको तर निवेदन लेख्नुपर्ने भनेपछि नसकेर फर्केको बताउनुभयो । पढ्ने उमेरमा आफुहरुलाइ आमाबाबाले बिचल्लि पारेको भन्दै सुरजले आफुहरुलाइ सहयोग गर्न सबैलाइ आग्रह गर्नुभएको छ । अहिले आफुहरुलाई साझ के खाने बिहान के खाने भनेर समस्या परेको उहाँले बताउनुभयो । यता रेडक्रस सुलिचौर शाखाका सभापति गन्ज क्षेत्रिले आफुपनि उत्त ठाउँकै भएकोले यस्ता खालका समस्या निराकरणको लाग सक्दो सहयोग गर्ने र संबन्धित निकायसंग आफुले समन्वय गर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण