गृहपृष्ठ » पत्रपत्रीका, मुख्य समाचार, राजनीति, समचार‘असोज तीन कालो दिन’

‘असोज तीन कालो दिन’

September 17, 2015५७२ पटक

३१ भदौ, जनकपुर । संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाका नेता राजेन्द्र महतोले मधेसी जनताको अधिकारलाई कुण्ठित गरी ल्याउन लागिएको संविधानलाई असोज तीन गते देशभरी जलाइने र त्यो दिनलाई कालो दिवसका रुपमा मनाउने बताएका छन् ।

बुधबार जनकपुरमा पत्रकार सम्मेलन गरी सद्भावना पार्टीका अध्यक्ष महतोले मधेसी जनताको अस्तित्व, पहिचान र अधिकार सम्बोधन नहुने यो संविधानलाई दुई तिहाई जनताले अस्वीकार गर्ने दाबी गरेको अन्नपूर्ण पोस्टमा खबर छ ।

मधेसबाट जितेर संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गरिराखेका कांग्रेस, एमाले र एमाअोवादीका मधेसी सभासद् मधेसी जनतालार्इ धोका दिएर संविधान निर्माण प्रक्रियामा सहभागी रहेकाले ती जनप्रतिनिधीलार्इ अब जनताले समात्ने बेला अाएको महतोले बताए ।

असोज तीन गतेभन्दा पहिला मधेसी जनताले अाफ्ना जनप्रतिनिधीलार्इ दबाब दिएर संविधानसभाबाट फिर्ता बोलाएर भने मात्र संविधान मधेसको पक्षमा अाउन सक्ने अाश रहेको तर त्यसो भएन भने मधेसले पाएका उपलब्धी पनि गुमेर जाने महतोको भनाइ थियो । onlinekhabar

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण