गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीति, समचारभोलि नै प्रधानमन्त्री, सभामुख र राष्ट्रपतिको निर्वाचन सुरु हुने सभामुखको भनाई ।।

भोलि नै प्रधानमन्त्री, सभामुख र राष्ट्रपतिको निर्वाचन सुरु हुने सभामुखको भनाई ।।

October 1, 2015१८० पटक

१४ असोज
ब्यवस्थापिका संसदका सभामुख सुवास चन्द्र नेम्वाङ्गले भोलि बस्ने रुपान्तरित ब्यवस्थापिका संसदको बैठकले तत्कालिन संसद सञ्चालन कार्यविधि बनाएर प्रधानमन्त्री, सभामुख र राष्ट्रपतिको निर्वाचन प्रक्रिया सुरु गर्ने बताउनु भएको छ । रिपोर्टर्स क्लब नेपालको जिल्ला भेलाको आज पोखरामा उद्घाटनगर्दै नेम्वाङले भोलिको बैठकमा कामचलाउ नियमावली पास गराएर निर्वाचनको प्रक्रिया अगाडि बढाउने तयारी गरिसकेको जानकारी दिनुभयो । भोलिको बैठकले नयाँ संविधानको भावना अनुसारको नियमावली मस्यौदा समिति पनि निर्माण गर्ने जनाइएको छ । कार्यक्रममा सभामुख नेम्वाङले संविधान जारी भए लगत्तै नयाँ संविधान कार्यान्वनयमा आए पनि भोलिबाट संविधान अनुसार रुपान्तरित संसदको बैठक बस्ने भएकोले सुदृढ ढंगले संविधान कार्यान्वयन चरणमा अघि बढ्ने धारणा राख्नुभयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण