गृहपृष्ठ » पत्रपत्रीका, मुख्य समाचार, समचार, साहित्यदसैंमा पेट्रोल र ग्यास कोसेली दिनेलाई सात पुस्तालाई पुग्ने आशिष

दसैंमा पेट्रोल र ग्यास कोसेली दिनेलाई सात पुस्तालाई पुग्ने आशिष

October 18, 2015८१० पटक

धादिङ, १ कात्तिक– दसंै मान्न तराई वा भारतबाट घर आउदैँ हुनुहुन्छ? त्यसो भए अरू कोसेली नकिन्नुस् । आफ्नै भान्सालाई ग्यास र साथीभाईलाई अलिकति पेट्रोल ल्याइदिनुहोस् । पाउनेले सात पुस्तालाई पुग्ने शुभकामना दिनेछन् । भारतको भोपालस्थित पल्टनमा कार्यरत सत्यदेवी ४, धादिङका भद्रबहादुर घले बिदामा आउन लागेका थिए । पहिलेका दसैंमा आउँदा लुगाकपडा र सरसामान ल्याउँथे । ‘यसपाला ग्यास ल्याउनु भनेकी छु’ छोरा पढाउन सदरमुकाममा डेरा लिई बसेकी उनकी श्रीमती जोरमायाले भनिन्,‘६ वटा सिलिन्डर बोकेर आउँदै हुनुहुन्छ रे । थाहा छैन, त्यति धेरै ल्याउन पाउनुहुन्छ की हुन्न ।’ जोरमायाले मात्र होइन भारतमा काम गर्ने ज–जुसका आफन्त फर्किदै छन् ,सबैले ग्यास नै माग गरेका छन् । सबैका परिवारबाट त्यसका लागि फोन गइसकेका छन् । राजधानी र आसपासका जिल्लाभन्दा तराईका सिमावर्ती इलाकामा तुलनात्मक रूपमा इन्धन पाउन सजिलो छ । घरमा हुनेलाई त्यो थाहा छ । कान्तिपुर दैनिकबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण