गृहपृष्ठ » अार्थिक, मुख्य समाचार, समचारग्लोबल आईएमई बैँक वामी शाखाबाट आज नया नोट सटही, झण्डै सात लाख बराबरको कारोबार ।।

ग्लोबल आईएमई बैँक वामी शाखाबाट आज नया नोट सटही, झण्डै सात लाख बराबरको कारोबार ।।

October 18, 2015४३३ पटक

अनिश गैरे, वामी गुल्मी ।।
कार्तिक १ गते ।
ग्लोवल आईएमई बैँक वामी शाखाबाट आज दशै लाई मध्यनजर गर्दै नया तथा खुल्ला नोट सटही तथा बितरण गरिएको छ । दशैको बेलामा सर्वसाधरणहरुको नया तथा खुल्ला नोटको आबश्यकतालाई मध्यनजर गर्दै नोटको सटही ब्यबस्था गरिएको शाखा प्रबन्धक अम्बु बहादुर रायमाझीले जानकरी दिनुभयो । आज एक दिनको लागी सञ्चालन गरिएको कारोबारमा प्रति ब्यक्ति ५ सय देखी १ हजार सम्म नया नोट सटही गरिएको समेत उहाँले जानकारी दिनुभयो । झण्डै एक हजार जनाले आज नया नोट सटही गरेको र जम्माजम्मी ७ लाख बराबरको रकम साटही भएको उहाँले जानकरी दिनुभयो । बिहान १० बजेदेखी साँझ ५ बजे सम्म नै सेबाग्राहीहरुको नोट सटहीको लागी घुईचो लागेको थियो । भने सर्बसाधरणहरुको लागी ५, १०, २०, ५० र १०० रुपैयाका नोटहरु साटिएको छ । सबैसाधरणहरुको माग अनुसारको रकम साट्न नसकिएको बताईएको छ । साथै केही महिना अघि मात्रै शुरु गरिएको ए.टि.एम. सेबा पनि प्रभाबकारी हुँदै गएको छ । दिनमा ५० देखी ६० जनाले एटिएम मार्फत सेबा लिने गरेको शाखा प्रबन्धक रायमाझीको भनाई छ । एटिएम मार्फत एक पटकमा ५ सय देखी ३५ हजार सम्म तथा एक दिनमा १ लाख सम्म पैसा निकाल्न उहाँले जानकारी दिनुभयो । यसैबिच दशै लगायतका चाडपर्वहरु भित्रिए लगत्तै कारोबारमा पनि बृद्धि भएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । दशैको समयमा नया तथा खुल्ला नोट सटहीमा गुल्मी तथा छिमेकी जिल्ला बाग्लुङ्का बिभिन्न गाबिसहरुबाट सेबाग्राहीहरुको उपस्थिती देखिन्थ्यो भने नया तथा खुल्ला नोट साट्न पाएकोमा सेबाग्राही हर्षित भएका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण