गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, समचारजलविद्युत लगानी तथा विकास कम्पनी दुई अर्बको शेयर खुला ।।

जलविद्युत लगानी तथा विकास कम्पनी दुई अर्बको शेयर खुला ।।

October 29, 2015१७० पटक

सरकारी स्वामित्वको जलविद्युत लगानी तथा विकास कम्पनीले आजदेखि दुई अर्बको शेयर खुला गरेको छ । शेयरको प्राथमिक बजारमा लगानी गर्न चाहनेहरुका लागि यो ठूलो अवसर भएको अर्थ विश्लेषकहरुले बताएका छन् । आजदेखि खुला हुने शेयर २ करोड कित्ता शेयर सर्वसाधारणका लागि खुला भएको हो । यसअनुसार सर्वसाधारणले एक अर्ब ९० करोड रुपैया बराबरको लागि आवेदन दिन पाउनेछन् । नेपालको पूँजी बजारमा यो अहिलेसम्मकै ठूलो शेयर हो । कात्तिक २९ गतेसम्म समय दिइए पनि आवश्यक मात्रामा आवेदन आए कम्पनीले कात्तिक १९ गते नै शेयर बिक्री बन्द गर्ने तयारी गरेको छ । प्रतिकित्ता एकसय रुपैयाँका दरले न्यूनतम ५० कित्ता अर्थात ५ हजारदेखि अधिकतम ५० लाख कित्ताम्म शेयर खरिदका लागि आवेदन दिन सकिने भएको छ । शेयर निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धकमा नागरिक लगानी कोष रहेको छ । आवेदन कोषसहित ३० वटा बैंक तथा बित्तिय संस्थाका ४० वटा केन्द्रमार्फत दिन सकिने जनाइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण