गृहपृष्ठ » पत्रपत्रीका, मुख्य समाचार, स्वास्थ्यबिरामीको समस्या नसुनी औषधि दिने डाक्टरहरु

बिरामीको समस्या नसुनी औषधि दिने डाक्टरहरु

August 9, 2015८२८ पटक

Doctorदमक, २४ साउन– झापाको महाभाराबाट ७५ वर्षीया उमादेवी राजवंशी वरिष्ठ डाक्टर क्लिनिकमा आउने सुनेर शनिबार बिहानैदेखि दमकको एक क्लिनिकमा पुगिन् । पुर्जा काटेर पाँच घण्टाभन्दा बढी समय कुरिन् । लाइन लागेर डाक्टरसम्म त पुगिन् तर उनले आफ्ना व्यथा सुनाउन पाइनन् । १ मिनेट पनि कुरा नसुनी डाक्टरले औषधि लेखिदिएर १४ दिनपछि आउनु फेरि भन्ने जवाफ डाक्टरबाट पाइन् ।

उनलाई आफ्नो सबै समस्या डाक्टरलाई सुनाउने चाहना थियो । तर उनी भित्र पुगेर बस्नासाथ अर्को बिरामी छेउमा पुगिसकेका थिए । र उनको पालो सकिसकेको थियो । उनले भनिन्,‘मलाई त पाँच सय रुपैयाँ सित्तैमा गएजस्तो लाग्यो ।’ झापाको दमकमा प्रत्येक शनिबार स्थानीय फार्मेसीहरुले सञ्चालन गर्ने क्लिनिकमा विभिन्न अस्पतालका डाक्टरहरुको भिड लाग्छ । बिरामी पनि धेरै हुन्छन् । तर बिरामीले सेवा भन्दा पनि डाक्टरको अनुहार मात्रै देख्न पाएको अनुभव सुनाएका छन् ।
–गोरखापत्र दैनिकबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण