गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, विशेष, शिक्षा, समचार, स्वास्थ्यम्याग्दीको बेनीमा कम खर्चीलो भु–संरक्षण प्रबिधि तालिम सुरु

म्याग्दीको बेनीमा कम खर्चीलो भु–संरक्षण प्रबिधि तालिम सुरु

February 29, 2016२५९ पटक

सन्तोष गौतम म्याग्दी २०७२ फागुन १७ = म्याग्दीको बेनीमा सोमबारदेखि कम खर्चीलो भु–संरक्षण प्रबिधि तालीम सुरु भएको छ । स्थानीय स्तरमा उपलब्ध स्रोत साधनको उपयोग गरि पहिरो तथा भुक्षय रोकथामका लागि समुदायलाई सक्षम गराउने उद्देश्यले जिल्ला भु संरक्षण कार्यालयको आयोजनामा तालीम सुरु भएको हो । तिन दिनसम्म सञ्चालन हुने तालीममा गुर्जा, शिख, मुना, ओखरबोट, बरंजा, पाखापानी, बेनी नगरपालीका १३ ठुलोखोला र दाना गाविसका ३५ जनाको सहभागिता रहेको छ ।

तालीममा अम्ब्रिसो, बाँस, वृक्षारोपण, जैविक तटबन्धको माध्यमबाट भुसंरक्षण र पहिरो रोकथाम गर्न प्रबिधिका बारेमा ब्यवहारीक तथा सैद्धान्तिक ज्ञान सिप प्रदान गरिने जनाइएको छ । तालीमको जिल्ला भुसंरक्षण अधिकृत दिवाकर पौडेल र सहायक भुसंरक्षण अधिकृत शम्भुकुमार मिश्रले सहजिकरण गर्ने जनाइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण