गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीतिथारु सभासदले मस्यौदा च्याते

थारु सभासदले मस्यौदा च्याते

August 9, 2015४६३ पटक
आइतबार २४ श्रावण, २०७२

काठमाडौं–थारु बाहुल्य कैलाली कंचनपुरलाई पहाडमा मिसाएको भन्दै विभिन्न दलका थारु सभासदले मस्यौदा च्यातेर सांकेतिक विरोध गरेका छन् ।
आइतबार बसेको संवैधानिक राजनीतिक संवाद तथा सहमति समितिको बैठकमा थरुहट तराई पार्टी नेपाल, संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मञ्च थरुहट, एमाओवादीका केही थारुसभासदले संविधानको मस्यौदा च्यातेर बैठक बहिष्कार गरेका हुन् ।

थरुहट तराई पार्टीका संसदीय दलका नेता गोपाल दहितका अनुसार चार दलबीच सीमाकंनसहितको ६ प्रदेश बनाउने तथा प्रदेशको सीमाकंनप्रति आपत्ति थारु सभसादले विरोध जनाएका हुन् । ‘स्वायत्त थरुहट प्रदेश’ थरुहट आयोगलगायतका हााम्रा माग समेटिएका छैनन्,’ दहितले भने,’चार दलले षड्यन्त्रपूर्वक थारु बाहुल्य क्षेत्र कैलाली र कंचनपुरलाई अलग गरेका छन्। त्यसको हामीले विरोध गरेका छौं।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण