गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, शिक्षा, समचार, स्वास्थ्यचितवन मेडिकल कलेजमा झडप, तीन प्रहरी घाइते

चितवन मेडिकल कलेजमा झडप, तीन प्रहरी घाइते

March 22, 2016२९० पटक

चितवन, चैत ९ । चितवन मेडिकल कलेजको बहिरङ्ग सेवा बन्द गराउन खोेज्ने मजदुर कर्मचारीलाई नियन्त्रणमा लिने क्रममा झडप हुँदा तीन जना प्रहरी घाइते भएका छन् ।
जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवनका अनुसार चितवन मेडिकल कलेजको अखिल नेपाल स्वास्थ्य तथा सरसफाइ श्रमिक मजदुर सङ्घ मूल एकाइ समितिले आज बिहान ८ बजे अस्पतालको बहिरङ्ग सेवा बन्द गर्न खोजेपछि प्रहरीले उनीहरुलाई नियन्त्रणमा लिने क्रममा सामान्य झडप भएको हो ।
घाइते प्रहरीको सोही अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । प्रहरीले ३० जनालाई नियन्त्रणमा लिएको छ । चितवन मेडिकल कलेजमा कार्यरत मजदुर गत माघ २० गतेदेखि चरणबद्ध आन्दोलनमा छन् । उनीहरुलाई दिनहुँ नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीले सेवा सञ्चालन गराउँदै आएको थियो । प्रहरीले बिहान नियन्त्रणमा लिने र साँझ छोड्ने गरेको थियो ।
समितिले श्रम ऐनअनुसारको तलब सुविधा दिनुपर्ने, सञ्चयकोषको व्यवस्था हुनुपर्ने, स्थायी नियुक्ति दिनुपर्ने, दसैंभत्ता दिनुपर्नेलगायतका माग राखेर आन्दोलन गरिरहेका छन् । (रासस)

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण