गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, विशेष, समचारक्षेत्रिय अन्तराष्ट्रिय बिमान स्थल निमाण हुने भएपछी पोखरेलीहरुमा छायो खुशीयाली

क्षेत्रिय अन्तराष्ट्रिय बिमान स्थल निमाण हुने भएपछी पोखरेलीहरुमा छायो खुशीयाली

March 24, 2016२५७ पटक

पोखरा, चैत ११ गते = पोखरा क्षेत्रिय अन्तराष्टिय विमान स्थल निर्माण हुने भएपछि यस क्षेत्रका स्थानिय बासिनदा हरु खुसी भएका छन् । यस अघिको सरकारले आर्थिक बर्ष २०७२÷०७३ को बजेट प्रस्तुतका बेला पोखरा क्षेत्रिय अन्तराष्ट्रिय बिमान स्थल लाई प्राथमिक्तामा राखिएको र यसै आर्थिक.बर्ष.मा काम शुरु हुने बताएपनि बिभिन्न प्रकृया नपुग भएकाले निमार्ण कार्य अधि बढ्न नसकेको — बिमान स्थल निमार्णको क्रम लाई यस पटक प्रधान मन्त्री के.पी. ओलीको भ्रमणका बेला निमाण कार्य गर्ने कुरामा नेपाल र चिन बिच सम्झौता भएपछि रोकिएको निमार्ण कार्यको काम अघि बढ्ने भएको हो ।Image result for पोखरामा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल
क्षेत्रिय अन्तराष्ट्रिय बिमान स्थलका लागी पोखरामा हाल भैरहेको बिमानस्थलको क्षमता अपुग भएको र यात्रु बढि हुन थालेपछि पोखरामा अन्तराष्ट्रिय क्षेत्रिय बिमानस्थलको आबश्यकता भएको हो । पोखराको वडा नं १४ ,१५ र १८ को ३ हजार १ सय ६ रोपनी जग्गा बिमान स्थलका लागी यस अघि नै अधिग्रहण गरीएको र बिमान सञ्चालनका लागी थप ६ सय २९ रोपनी जग्गा अपुग भएको ले स्थानिय वासिन्दा हरु संग छलफल गरी आबश्यक्ता बमोजिमको जग्गा दिने र लिने कार्य पनि सकिएको नेपाल नागरीक उड्यान प्राधिकरण पोखराका सिनियर अफिसर राम चन्द्र सापकोटा ले बताउनुभएकोछ । यो बिमान स्थल निमाण सम्पन्न भएपछि जुनसुकै ठाउँ बाट हवाईमार्ग हुँदै पोखरा सम्म पुग्ने र पोखरा बाट पहाडी जिल्ला जोमसोम, मनाँङ्ग ,मुस्ताङ्ग र डोल्पा सम्म पुग्ने पर्यटक हरु लाई थप सुबिधा हुने छ ।
बिमान स्थल निमार्ण सम्पन्न गर्नका लागी करिव २१ अर्ब रुपैया लगानी हुने र त्यसका लागी नेपाल नगरीक उड्यान प्राधिकरण र चिनिया कम्पनी चाइना सिए .एम. सीइ इन्जीनिएरिङ्घ बिच यस अघि नै सम्झौता भएको छ , भने चाईनाको एक्जिम बैंकको ऋण सम्झौताको काम समेत पुरा भएकोले आँफुहरु उत्साहित भएको स्थानिय हरुले बताएका छन् । बिमानस्थलको प्रारम्भिक जमिन सम्याउने काम भैसकेको र अब क्षेत्र निर्धारण गरि थप काम अघि बढाउनका लागी सबै क्षेत्रबाट सहयोग हुन सके बिमान स्थल निमाण छिटो सम्पन्न हुने र यस क्षेत्रको पर्यटन प्रबद्र्धनमा टेवा पुग्ने पक्का छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण