गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, स्वास्थ्यईलाका प्रहरी कार्यालय बुर्तिबाङमा महिला हिसांका उजुरी बढ्दै

ईलाका प्रहरी कार्यालय बुर्तिबाङमा महिला हिसांका उजुरी बढ्दै

March 26, 2016२६२ पटक

सागर भण्डारी
बाग्लुंग, चैत्र १३ गते। चालु आर्थिक वर्षको चैत्र महिनासम्म ईलाका प्रहरी कार्यालय बुर्तिबाङमा ७० वटा महिला हिसांका उजुरी परेका छन् । यस आर्थिक वर्ष २०७२÷७३ को चैत्र महिनासम्म आईपुग्दा आजसम्म सार्वजनिक अपराधको १,जवरजस्तीकरणीको ३ र बाँकी बहुविवाहको उजुरी परेको ईलाका प्रहरी कार्यालय बुर्तिबाङका प्रहरी नायव निरिक्षक नारायण शर्माले जानकारी दिनुभएको छ । जसमध्ये परेका बहुविवाह सम्बन्धी सम्पूर्ण उजुरीलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालयबाट फछ्र्यौट भएको उहाँले बताउनुभयो ।

सार्वजनिक अपराधको घटनामा सलंग्न दुई जना जिल्ला कारागरमा जेल सजाय भोगिरहेको र जबरजस्तीकरणीको घटनामा सलग्ंन एक जना भने अझै सम्म फरार रहेको पनि उहाँले जानकारी दिनुभएको छ । अन्य सामान्य उजुरीहरुलाई स्थानीयको छलफल पछि उनीहरु र स्थानीय महिला सरोकारसगं सम्बन्धित सघंसंस्था र उनीहरुकै समझदारी पछि छाडन् गरिएको छ । कार्यालयमा बढी घटना महिला हिंसाको नै आउने गरेको र त्यसमा पनि श्रीमान श्रीमती र सासु बुहारीको घटनामा बढी उजुरी पर्ने गरेको उहाँको भनाई छ ।
श्रीमानले श्रीमतीमाथी कुटपिट गरेको तथा सासुले बुहारीमाथि दमन गरेको र न्याय पाउँ भन्दै बढी उजुरी पर्ने गरेको छ । यसरी हुने घटनाको प्रमुख कारण मदिरा ९रक्सी०सेवन रहेको छ । मदिरा सेवन गरेर धेरै महिला तथा घरेलु हिंशाका घटना बढेको पाईएको उहाँले जानकारी दिनुभएको छ । ईलाका प्रहरी कार्यालय बुर्तिबाङले यस क्षेत्रका १६ गाउँ विकास समितिलाई हेर्दै आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण