गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीति, समचारदलाल माफीयाहरुको हातबाट शिक्षालय मुक्त गर्नको लागी राज्यको जिम्मेवारी बोध गराउन सङ्घर्ष गरिने

दलाल माफीयाहरुको हातबाट शिक्षालय मुक्त गर्नको लागी राज्यको जिम्मेवारी बोध गराउन सङ्घर्ष गरिने

March 29, 2016२१६ पटक

अनिश शर्मा गैरे
गुल्मी, चैत्र १६ गते । अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र बिद्यार्थी युनियन क्रान्तिकारी गुल्मीको बैठक सम्पन्न भएको छ ।

बैठकमा भएका निर्णयहरु प्रेस बिज्ञप्ती मार्फत सार्बजनिक गरिएको छ । नेकपा बिप्लब माओबादी निकट मानिने संगठनको बसेको बैठकले शंकर कुवँरको अध्यक्षतामा १९ सदस्यीय रेसुङ्गा नगर कमिटिको घोषणा गरिएको छ । जस्को उपााध्यक्षमा बसन्त सेन, सचिब अनिल अर्याल, कोषाध्यक्षमा रोमन परियार रहनुभएको छ । त्यसैगरी सदस्यहरुमा बालकृष्ण खड्का, राजन थापा, अमर फुल्लेल, शैलेश मरासिनी, बिष्णुृ प्रसाद भुषाल, शुसिल पन्थी, मनोज घर्ती लगायत रहनुभएको छ । कमिटिले बिबिध निम्न निर्णयहरु समेत गरिएको छ ।
जस अनुसार रेनपा मा रहेका सबै माबि, उमाबि तथा बहुमुखी क्याम्पसहरुमा आफ्नो संगठन बिस्तारको लागी कमिटि गठन गर्ने तथा केन्द्रिय सदस्यता बितरण गर्ने, देशी बैदिशक दलाल माफीयाहरुको हातबाट शिक्षालय मुक्त गर्दे राज्यको जिम्मेवारी बोध गर्ने समान बैज्ञानिक सिपमुलक ब्यबहारीक, जनवादी शिक्षा प्राप्त गर्ने, निजिकरण ब्यापरीकरण, सेमेस्टर प्रणालीको बिरुद्धको कडा सँ्घर्ष गर्दे छाडा बिकृति, अराजक भ्रस्टचारी, शैक्षिक बिद्यालय, शिक्षक, शिक्षिकाहरु माथी आक्रमक सँघर्ष चलाउने निर्णय गरिएको जिल्ला संयोजक मुक्ति गैरेले जानकारी दिनुभयो ।

त्यसैगरी रेनपा भित्र रहेको सम्पुर्ण बुद्धिजिवि ब्यापारी, कर्मचारी, शैक्षिक संघसंस्था, पत्रकार, राष्ट्रसेबक कर्मचारीहरुलाई यस संगठनको गुल्मी जिल्लाको निकट भबिष्यमा हुन गइरहेको १६ औ जिल्ला सम्मेलन भब्यताका सफल पार्नका लागी आर्थिक, नैतिक भोतिक सहयोग गर्न अपिल समेत गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण