गृहपृष्ठ » अन्तर्राष्ट्रिय, अार्थिक, मुख्य समाचार, राजनीति, समचार, स्वास्थ्यभारत जाँदै गरेका १३ नाबालकसहित २४ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

भारत जाँदै गरेका १३ नाबालकसहित २४ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

March 31, 2016६८८ पटक

चैत १८ । नेपालबाट भारतमा रोजगारीका लागि जाँदै गरेका १३ नाबालकसहित २४ जनालाई बिहीबार बिहान महोत्तरीको नेपाल भारत सीमामा खटिएका भारतीय सुरक्षा बल ९एसएसबी० ले पक्राउ गरेको छ ।
नेपालको महोत्तरी, सिरहा र सिन्धुलीबाट भारतमा रोजगारीका लागि जाँदै गरेका २४ जनालाई भारत विहार राज्यको सीतामढीमा अवस्थित ‘चाइल्ड लाइन’ नामक संस्थाले एसएसबीद्वारा पक्राउ गर्न लगाएको हो ।
भारतीय एसएसबीले पक्राउ गरेका २४ मध्ये ११ जना वयस्क रहेको र उनीहरुले नाबालकलाई बाल श्रम शोषणका लागि लैजाँदै गरेको भन्दै सो संस्थाले ती सबै जनालाई पक्राउ गर्न लगाएको हो । पक्राउ परेकामध्ये दुईजनासँग भारतीय र नेपाली दुवै देशका नागरिकतासमेत रहेको बताउँदै एसएसबीका एक अधिकारीले ती व्यक्तिहरु नाबालकलाई गलत काममा प्रयोग गर्ने उद्देश्यले लैजान लागेकोले पक्राउ गरिएको बताएका छन् ।
चाईल्ड लाइन संस्थाको अनुरोधमा एसएसबीले पक्राउ गरेका २४ जनालाई संस्थाको अनुरोधमा भारतीय प्रहरीले सीतामढीस्थित ‘चाइल्ड कोर्ट’मा उपस्थित गराउने र सो स्थानबाट तिनका अभिभावकलाई बोलाएर नाबालकलाई जिम्मा लगाउने भएको एसएसबीले बताएका छन् । अहिले ती चौबिसैजना एसएसबीकै नियन्त्रणमा छन् । (रासस)

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण