गृहपृष्ठ » देवदह विशेष, पत्रपत्रीकाटिकट काट्ने पैसा नहुँदा लेवनान मै अलपत्र

टिकट काट्ने पैसा नहुँदा लेवनान मै अलपत्र

April 15, 2016४०१ पटक

10410377_1697491330509156_3237696593764262593_n(1)कैलाली, वैशाख ३–कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिका-१८ फूलबारी ‘डी’ गाउँकी २७ वर्षीया सावित्री विक सुनार एक वर्षअघि राम्रो कमाई हुने आसमा लेबनान् गइन्। ११ वर्षको छोरा राहुल र घरपरिवार छाडेर गएकी सावित्रीले लेबनान गएरा राम्रो कमाउन त सकिनन् नै, स्वदेश फर्किन पनि असमर्थ भएकी छिन्। राजधानी दैनिकमा समाचार छ।

उनलाई गाउँकै चिनजानका ईश्वर लामाले लेबनान पठाएका थिए। राम्रो कमाई हुने प्रलोभन दिएर उनले सावित्रीलार्य लेबनानस्थित बेरुतको मुसाहमुद गाउँमा पठाएको उनी आमा मायाले बताइन्। ‘चिनजानको मान्छेले धोका देला भन्ने कल्पना पनि गरिएन, मायाले भनिन्,‘तर अहिले छोरी घरकी न घाटकी भएकी छन्।’

 उनी एक वर्षअघि नमस्ते स्माइल कम्पनीमार्फत काठमाडौंबाट लेबनान उडेकी थिइन्। उनका बुबा मानबहादुरका अनुसार उड्नुअघि ईश्वरले सावित्रीलाई प्रतिमहिना २ सय ५० लडर तलब पाइने बतठाएका थिए। सावित्रीलाई केयरगिभरको काम गर्न भनेर पठाइएको थियो।

तर सावित्री काम गर्ने घरमा सुरुदेखि नै सास्ती भोग्नु परेको उनका बुबा मानबहादुरले बताए। घरवालाले अनेक बहानामा पिट्ने राम्ररी खानासमेत नखिदएर दुःख दिन थालेपछि सावित्री राहदानी, भिसालगायत कागजात त्यही छोडेर भागिन्। उनले अहिले एकजना फिलिपिनो महिलाको संरक्षणमा बसेको मानबहाखुरले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण