गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीति, समचारसुदूरपश्चिम बन्दको सातौं दिन, जनजीवन कष्कटकर ।।

सुदूरपश्चिम बन्दको सातौं दिन, जनजीवन कष्कटकर ।।

August 12, 2015४०२ पटक

२७ साउन, कैलाली
सुदुरपश्चिम बन्दको आज सातांै दिन, जनजिवन थप कष्टकर बन्दै गएको छ । अखण्ड सुदुरपश्चिम, हिन्दु राष्ट्र नेपाल हुँदै थरुहट÷थारुवान प्रदेशको माग गर्दै आमहड्ताल निरन्तर लम्बिंदै गएको छ । बन्दका कारण सात दिनदेखि नै यस क्षेत्रका शैक्षिक संस्थाहरु, सरकारी कार्यालय, वित्तिय संघ संस्था, गैरसरकारी संघसंस्था, उद्योगधन्दा, कलकारखाना, व्यापार व्यवसाय, यातायात सबै ठप्प रहेका छन् । यसैबीच ६ प्रदेशको सीमांकनमा कैलाली र कञ्चनपुरलाई सुदुरपश्चिममा गाभेको भन्दै थरुहट÷थारुवान पक्षधरहरुले कैलाली÷कञ्चनपुरमा अनिश्चतकालिन आमहड्तालको आव्हान गरेका छन् । कञ्चनपुरदेखि नवलपरासीसम्मको भुःभागलाई मिलाएर थरुहट प्रदेश बनाइनुपर्ने थरुहट÷थारुवान पक्षधरहरुले माग गदै आएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण