गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीति, समचारतिन दिन देखि नवलपरासी बन्द, अखण्ड नवलपरासी नभए सम्म आन्दोलन फिर्ता नहुने ।।

तिन दिन देखि नवलपरासी बन्द, अखण्ड नवलपरासी नभए सम्म आन्दोलन फिर्ता नहुने ।।

August 12, 2015५३६ पटक

२७ साउन,
अखण्ड नवलपरासीको माग गर्दै गरिएको बन्दका कारण आज तेस्रो दिन पनि नवलपरासीको जनजिवन प्रभावित भएको छ । संघिय प्रदेशको सिमांकन गर्दा नवलपरासी जिल्लालाई दुई प्रदेशमा राखिएको विरोधमा नागरिक संघर्ष समिति, नागरिक समाज तथा महिला दवाव समुहको अगुवाईमा जिल्लावासीहरु आन्दोलनमा उत्रिएका हुन् । नवलपरासीको त्रिवेणी सुस्ता, रुपौलिया सहित दाउन्ने पुर्वको भाग प्रस्तावित प्रदेश नं. ४ र दाउन्ने पश्चिम सदरमुकाम क्षेत्रलाई प्रस्तावित प्रदेश नं. ५ मा समावेश गरिएको छ । दाउन्ने पश्चिमका नागरिकहरुले जुन प्रदेशमा राखेपनि नवलपरासीलाई टुक्राउन पाईदैँन भन्दै तिन दिन देखि आन्दोलन गरेका हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण