गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, समचारआज अन्तराष्ट्रिय साक्षरता दिवस !

आज अन्तराष्ट्रिय साक्षरता दिवस !

September 8, 2015२०८ पटक

ss

भाद्र,२२ काठमाण्डौ ।
अन्तर्रा्ष्ट्रिय साक्षरता तथा ३६ औँ राष्ट्रिय शिक्षा दिवस आज विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइँदैछ ।

‘शिक्षाको उज्यालो घामबाट कुनै पनि बालबालिकाले वञ्चित हुन् नपरोस्’ भन्ने आदर्श वाक्य (नारा) का साथ विसं २०३१ बाट मनाउन थालिएको राष्ट्रिय शिक्षा दिवसको यस पटकको नारा ‘दिगो विकासका लागि गुणस्तरीय शिक्षा, सबैका लागि सुरक्षित शिक्षण संस्था’ रहेको छ ।

संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय शैक्षिक, वैज्ञानिक तथा सांस्कृतिक सङ्गठन (युनेस्को) ले आठ सेप्टेम्बरलाई अन्तर्रा्ष्ट्रिय साक्षरता मनाउँदै आएको छ । युनेस्कोले यस वर्षको नारा ‘साक्षरता र दिगोपना’ तय गरेको छ । युनेस्को मुख्यालयमा दुईदिने विशेष उत्सव सहित अन्तर्रा्ष्ट्रिय साक्षरता दिवस मनाइनेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण