गृहपृष्ठ » अन्तर्राष्ट्रिय, मुख्य समाचारभूकम्पमा मृत्यु हुनेको संख्या ११९ पुग्यो, पाकिस्तानमा ८८, अफगानिस्तानमा २७ (अपडेट)

भूकम्पमा मृत्यु हुनेको संख्या ११९ पुग्यो, पाकिस्तानमा ८८, अफगानिस्तानमा २७ (अपडेट)

October 26, 2015२५५ पटक

भूकम्पमा मृत्यु हुनेको संख्या ११९ पुग्यो, पाकिस्तानमा ८८, अफगानिस्तानमा २७ (अपडेट)

९ कार्तिक, एजेन्सी ।

अफगानिस्थानमा सोमबार अपरान्ह २ बजेर ९ मिनेटमा गएको शक्तिशालि भूकम्पमा परि मृत्यु हुनेको संख्या ११९ पुगेको छ । पाकिस्तानी टेलिभिजन च्यानल जियो न्युजका अनुसार पाकिस्तानमा हालसम्ममा मृत्यु हुनेको संख्या ९२ पुगेको छ ।

यसैगरि अन्र्तराष्टिय समाचार संस्थाहरुले अफगानी अधिकारीहरुलाई उदृत गर्दै साँझ ६ बजे प्रकाशित गरेको समाचार अनुसार त्यहाँ मृत्यु हुनेको संख्या २७ पुगेको छ । भूकम्पमा परि सयौं घरहरु ध्वस्त भएको र घाइतेको संख्या हजार बढी रहेको छ ।

अफगानिस्तानमा केन्द्र भएर गएको ७.७ रेक्टर स्केलको शक्तिशालि भूकम्पमा परि पाकिस्तानमा मात्रै मृत्यु हुनेको संख्या ५० नाघेको छ ।

अफगानिस्तान राजनधानी काबुल देखी २५६ किलोमिटर उत्तर पूर्वी हिन्दूकुश क्षेत्र केन्द्रविन्दु बनाएर गएको भूकम्पको माफन पाकिस्तानी भूकम्प मापन केन्द्रले भने ७.५ रेक्टरको देखाएको छ ।ताजा विवरण अनुसार भूकम्पमा परेर ५१ जनाको मृत्यु भएको छ ।

भूकम्पको झड्का अफगानिस्तान, पाकिस्तान, भारत सहित पश्चिमी नेपालमा समेत झड्का महसुस गरिएको थियो ।

भूकम्पमा परि पाकिस्तानमा मृत्यु हुनेको संख्या ५० नाघेको पाकिस्तानी टेलिभिजन च्यानल जियोन्युजले उल्लेख गरेको छ ।


अपरान्ह २ बजेर ४५ मिनेटमा गएको भूकम्पमा परि हजारौं घाइते भएको र यसको विवरण आउने क्रम जारी रहेको समचारमा जनाइएको छ ।

पाकिस्तानी टेलिभिजनहरुले भूकम्पपछि हजारौं व्यक्ति खुल्ला मैदानमा जम्मा भएका दृश्यहरुसँगै भूकम्पले ध्वस्त भएको घर, मृत्यु भएका र घाइतेहरुको तस्विरहरु देखाइरहेका छन् ।


घाइतेहरुको संख्या बढिरहेको भन्दै समाचारमा मृत्यु हुनेको संख्या पनि बढ्ने बताइएको छ । भूकम्पबाट अति प्रभावितहरुको उद्दारको लागि सेनाको हेलिकोप्टर सहित प्रहरी परिचालन गरिएको भन्दै जियोन्युज टेलिभिजनले बैशाख १२ गते नेपालमा गएको भूकम्पसँग तुलना गरेर समाचार प्रशारण गरिरहेका छन् । भूकम्पको झड्का भारत, पाकिस्तानका साथै नेपालको राजधानी काठमाडौमा समेत महसुस गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण