गृहपृष्ठ » शिक्षाह्वस्की पिउनुका फाइदा

ह्वस्की पिउनुका फाइदा

October 28, 2015२२६ पटक

whisky

मानिसहरु सामान्यतः मदिरा सेवनलाई राम्रो मान्दैनन् । मदिरा पिउनुका घाटाबारे मात्र हामीले सुनेका छौं । तर तपाइँलाई थाहा नहुन सक्छ धेरै मानिसले पिउन मन पराउन् ह्वीस्की पिउनका फाइदा समेत छन् । यहाँ ह्वीस्की पिउनुका ५ फाइदाबारे चर्चा गरिएको छ । १.ह्वीस्की पिउँदा मुटुको स्वास्थ्य राम्रो हुन्छ । संयमित मात्रामा ह्विस्की पिउनेहरुलाई ह्दयघातको खतरा समेत कम हुन्छ । यसमा कोलस्ट्रोल नहुने हुँदा राम्रो कोल्स्ट्रोलको मात्रा बढाउँछ । २.ह्वीस्कीमा एन्टीअक्सिडेन्ट्स भरपुर पाइन्छ । किमोथेरापीका खराव असरबाट समेत ह्विस्कीले बचाउँछ । ३.ह्वीस्कीले दिमागलाई पनि दन्दुरुस्त बनाउँछ । बैज्ञानिकहरुले सन्तुलित मात्रमा ह्वीस्की सेवन गर्नेलाई अल्जाइमर तथा डिमेसियाको खतरा कम हुने बताएका छन् । ४.ह्वीस्की सेवनबाट मस्तिस्क घातको समस्या पनि कम हुन्छ । यसले रक्तसञ्चारलाई पनि राम्रो गरिदिन्छ । ५.ह्वीस्कीले पाचन प्रक्रियालाई पनि राम्रो बनाइदिन्छ । बढी खाना खाएको दिन ह्वीस्की पिउँदा पाचनमा समस्या हुँदैन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण