गृहपृष्ठ » मुख्य समाचार, राजनीतिमस्यौदा आजै मस्यौदा समितिमा पठाईने

मस्यौदा आजै मस्यौदा समितिमा पठाईने

August 10, 2015२५५ पटक

श्राबण २५ काठमाण्डौ ।।
संघीय प्रदेशहरुको सिमांकन सहितको संविधानको मस्यौदा आजै मस्यौदा समितिमा पठाईने भएको छ । भोली पारित गरिने प्रतिवेदनलाई संविधानको दोस्रो मस्यौदा बनाउन आजै मस्यौदा समितिमा पठाईने भएको हो । आज दिनभर सभासद्हरुले मस्यौदाको अध्यायन गर्ने र साझ सम्ममा प्रतिबेदन मस्यौदा समितिमा पठाउने तयारी भईरहेको संबिधानसभा अध्यक्ष सुवास नेम्वाङले जानकारी दिनुभयो । प्रतिवेदन माथी भोलिदेखि संविधान सभामा दफवार छलफल हुनेछ ।
प्रतिवेदनको अध्ययनका लागि आज सभासद्हरुलाई समय चाहिने भएकाले भोलीदेखि मात्रै छलफल हुने भएको हो ।
संवैधानिक राजनितिक संवाद तथा सहमती समितिका सभापति डा बाबुराम भटराईले हिजो संविधान सभामा पेश गरेको प्रतिबेदनलाई भोली नै पारित गर्ने योजना बनाईएको छ । आज मस्यौदा समितिमा प्रतिबेदन पेस भएपछि समितिले अध्यायन गरी संबिधानसभामा पठाउने छ ।
दलहरुले यही साउन मसान्तमा संविधान जारी गर्ने भनेपनि संवाद समितिको छलफल लम्वीएकाले संविधान जारी गर्ने समय पनि पछाडी सरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण