गृहपृष्ठ » मुख्य समाचारमृत्यु भएका भनिएका गाडी चालक घाईते अबस्थामा अस्पताल आए परिवारले अर्कैको शब बुझेपछि…

मृत्यु भएका भनिएका गाडी चालक घाईते अबस्थामा अस्पताल आए परिवारले अर्कैको शब बुझेपछि…

April 16, 2016११६ पटक

सन्तोषकुमार गुप्ता

दाङ ४ बैशाख ।दाङको तुलसीपुर नगरपालिका १ को राम्रीमा वुधवार राती ट्याक्टर दुर्घटना भयो । सल्यानको मोख्लावाट तुलसीपुर आउदै गरेको लु २ त २५५८ नम्बरको ट्याक्टर दुर्घटनामा परि दुई जनाको मृत्यु भयो । घटनाका बारेमा सबै जानकारी बिहिबार बिहान मात्रै थाहा भयो । दुर्घटना पछि ट्याक्टर चालक रोल्पा कोटगाउँ १का रामचन्द्र घर्ती र सहचाकल सोही ठाउँका सुनिल पुनको मृत्यु भएको प्रहरीले बतायो । कारण थियो ट्याक्टरमा चालक र सह चालक मात्रै थिए अनि मृतकको छेउमा चालकको मोबाईल थियो ।
तर उक्त घटनामा मृत्यु भएका भनिएका रामचन्द्रले आफ्नो मृत्युलाई गलत सावित गरे । मृतक चालक घर्तीकै हो भनि प्रहरीबाट परिवारले शब समेत बुझेर दाहासंस्कारका लागि घर तर्फ लग्दै थिए तर चालक घर्ती घाईते अबस्थामा अञ्चल अस्पताल तुलसीपुरमा आईपुग्दा सबै अचम्मित भएका छन् । मृत्युभएको भनिएको दुई दिन पछि ति व्यक्ति बिवितै फर्कदा घटना रहस्यमय बन्यो ।

घाईते चालक के भन्छन त ?
बुधवार राती १० वजे रोल्पाको लिवाङ्बाट तुलसीपुरतर्फ आउँदै गरेको सो ट्रयाक्टर दुर्घटना भएको भनेपनि आफुहरु सल्यानको मोखलावाट आएको घाइते चालक रामचन्द्र घर्तीले बताए ।
उनका अनुसार ट्रयाक्टरमा सल्यानको श्रीनगरवाट एक जना अपरिचित व्यक्ति चढेको र आफु सहचालक र सो व्यक्तीमात्र ट्रयाक्टरमा सवार थिए । ति व्यक्ति श्रीनगरबाट जबरजस्ती चढेका हुन् उनले भने । ‘ट्रयाक्टरमा श्रीनगरवाट सवार एक जना सहचालक र म थियौं, ट्रयाक्टर विग्रेको थियो मोडमा स्ट्रेरिङ कटेन र दुर्घटना भयो चालक घर्तीले भने ।’ त्यसैगरी चलाक घर्तीले आफु विहीवार दिउसो ३ वजे होसमा आएको र होसमा आएपछि सात वजे सकीनसकी हिडदै नजिकैको घरमा पुगेको बताए । ‘म होसमा आएपछि नजिकैको एक घरमा पुगे एक दिन पछिमात्र होसमा आए’ । र शुक्रबार बिहान अस्पताल पुगे ।
घटना पछि प्रहरी के भन्छ तर राती दुर्घटना भयो । दुई जनाको मृत्यु भएपछि चालक र सह चालकको मृत्यु भयो भन्ने भएपछि सोहीरुपमा काम अघि बढाएयौँ । अस्पतालमा ल्याएर उनिहरुको कागजी र कानुनी प्रकृया पुरा गरेर परिवारलाई जिम्मा लगायौ इलाका प्रहरी कार्यालय तुलसीपुरका प्रहरी निरिक्षक सन्तोष रोकाले भने । चालक घर्तीका आफन्त तथा घरपरिवारले आफनो छोरा रामचन्द्र घर्तीको दुर्घटनामा मृत्यु भएको भन्दै तुलसीपुरको राप्ती अंचल अस्पतालमा पोष्टमाटम पछि अर्कै व्यक्तिको शव वुझेर लगेको पछि खुल्यो उनले भने । ‘आफन्तहरुले हाम्रो मान्छे हो भनेर शव वुझे, घर्तीको आमा पुनि घर्तीले सही छापनै गर्नु भएको छ हामीहरुले कसरी हैन भन्ने रु मृतक व्यक्ति र चालकको अनुहार मिल्ने, रातो कपडा, उमेर सहित सबै हुलियाहरु मिल्ने भएकाले पनि उहाँहरुले शब बुझ्नु भएको हो प्रहरी निरीक्षक रोकाले बताए ।
आफन्तहरुले दाहसंस्कार गर्न भनेर अर्को व्यक्तिको शव लगेका र घर्ती सम्पर्कमा आएपछि सो कार्य रोकीएको छ । दुर्घटनामा मृत्यु भएका सो व्यक्ती को र कहाँका हुन भन्ने वारे खुल्न सकेको छैन । घाइते चालक घर्तीको राप्ती अंचल अस्पताल तुलसीपुरमा उपचार भईरहेको छ उनको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको अस्पतालले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मुद्रा रुपान्तरण